www.vnl.ee

Perekond Eilo Rakke vallast on Lääne-Virumaa kõige sportlikum perekond

Lääne-Virumaa kõige sportlikumaks perekonnaks osutus Rakke vallas elav perekond Eilo, kus lisaks sportlikele pereisale Ennole ja Mairele teevad sporti ka lapsed Siim (18a), Greete (17a) ja Sander (16a).

Kogu perega tegeldakse aktiivselt spordiga alates 1997. aastast ja praeguseks täidab sport ning sportimine kogu pere vaba aja. Väga harva, kui nädalavahetus möödub nii, et ükski pereliige ei osale võistlustel. Kui aga tõesti selline nädalavahetus juhtub, on tegemistel ja toimetustel kindlasti mingi seos spordi või liikumisharrastusega. Sport on selles peres kujunenud elustiiliks ja praktiliselt 24 tundi päevas keerleb pere elu ümber spordi. Ühiselt külastatakse mitmeid võistlusi ja võimalusel mõned korrad kuus ujulat. Aastas tuleb keskmiselt ühe pereliikme kohta kuni 30 võistlust või rahvaspordiüritust.

"Et pere toimetused ja tegemised toimuvad igapäevaselt nii Rakkes kui Rakveres, siis on raske öelda, kus on pere peamine elukoht, kuna ei peeta raskeks käia sportimas kodust kaugel Rakveres," on öeldud saatekirjas. Seda küll rohkem huumoriga pooleks.

Komisjon hindas sportliku pere valimisel just pere pealehakkamist ja tahtmist tegelda spordiga kohas, kus võimalusi on võrreldes mõne suure keskusega hulga kasinamalt.

Nii Sander Eilo kui Siim Eilo õpivad Audentese Spordikoolis Otepääl. Harrastavad suusatamist, jalgrattasõitu. Sander on tegelnud veel duatloni, triatloni ja trekisõiduga, Siim triatloni, kergejõustiku ja trekisõiduga.

Greete Steinburg õpib Rakvere Reaalgümnaasiumis, harrastab jalgrattasõitu, kergejõustikku ja suusatamist. Osaleb aktiivselt ka kergejõustiku kohtunikuna.

Kõik kolm sportlikku noort on saavutanud medalikohti nii Eesti kui maakondlikul tasemel.

Rakveres ASis Kirde Hulgikaup töötav pereema Maire Eilo osaleb võistlustel vähem, küll aga võtab osa rahvajooksudest, matkadest ja käimisretkedest. Ta tegeleb mitu korda nädalas teadlikult liikumisharrastusega, osaleb võistlustel kaasaelajana ja kohtunikuna. Lisaks osaleb aktiivselt Rakke rattamaratoni korraldamisel ja on maratoni sekretariaadi juht.

Pereisa Enno Eilo töötab Rakke Vallavalitsuses, harrastab jalgrattasõitu ja suusatamist. Suvel osaleb arvukatel jalgrattavõistlustel nii maanteel kui maastikul. Ta on Rakke rattamaratoni peakorraldaja ja rajameister.

Lisaks tegeleb veel noorte ratturitega ühiskondlikus korras ja organiseerib jalgrattavõistkonna osalemisi rahvaspordisarjas ja Eesti tiitlivõistlustel, samuti korraldab mitmeid maakondliku ja kohaliku tähtsusega erinevate alade võistlusi.

Sportlikuma pere konkurss on osa liikumisharrastuse hea tahte koostöölepingust "Terve Lääne-Virumaa", millega tahetakse väärtustada spordiga tegelevaid ja spordile pühendunud peresid.


Hilje Pakkanen


   03 Veebruar 2009