www.vnl.ee

Peugeot tervitab 3 miljardi euro suurust laenu

PSA Grupp tervitab 3 miljardi euro suurust laenu Prantsuse riigilt, mida kasutatakse peamiselt Grupi programmi elluviimisel toota keskkonnasäästlikumaid, ökonoomsemaid ja taskukohasemaid sõidukeid.

Olles teadlik oma kohustustest Prantsuse riigi ja ühiskonna ees ei ole PSA Grupil plaanis sulgeda ühtegi oma viiest Prantsusmaal asuvatest tehastest. Järgmise kahe aasta jooksul lansseeritakse kõigis viies tehases üks või kaks uut mudelit. Samuti ei ole Grupil tänase päeva seisuga plaani Prantsusmaal ühtegi koondamisaktsiooni rakendada.

PSA Grupp toetab aktiivselt ka autotööstuse koostööpartnereid, täitmaks Prantsuse Majanduse Moderniseerimise Akti kohaselt kiirendatud korras kohustusi tarnijate ees ning tõstes oma panust Autotööstuse Investeerimisfondi 100 miljonilt 200 miljoni euroni.

PSA Grupp, kes on Euroopa autotööstuse liider madala CO2-emissiooniga autode tootmises, jätkab tarnijatega koostööd selle positsiooni säilitamise nimel. Selles valdkonnas on Grupi keskseks strateegiaks innovaatiliste tehnoloogiate uurimine ja edasiarendamine, nagu Stop & Start süsteem, hübriidsõidukid, plug-in hübriidid ja elektriautod. Strateegia elluviimiseks säilitab Grupp oma Uurimus- ja arenduskeskuse (R&D) ning inseneri- ja testimiskeskused Prantsusmaal.

Viimasena tõstab PSA Grupp esile Prantsuse presidendi poolt välja kuulutatud otsust kohaliku ettevõtlusmaksu kaotamisest 2010. aastal ning on koos valitsuse ja töötajate esindajatega asunud uurima parimat lahendust prantsuse autotööstuse konkurentsivõime tõstmiseks, mille eesmärgiks on selle positsiooni Euroopa autotööstuses parandada.Kaarel Talvoja


   10 Veebruar 2009