www.vnl.ee

Virumaa paneb Tourestil müüki neli Avinurme tünni

Käesoleva aasta 12.veebruarist kuni 15.veebruarini kestva turismimessi Tourest käigus pannakse Ida-Virumaa boksis oksjonile neli Avinurmes valmistatud tünni. Messi igal päeval kell 14.00 paugub oksjonihaamer ja enampakkumisele pannakse üks neljast tünnist.

Enampakkumise võitnud messikülaline saab Avinurmes valmistatud tünni kätte messi viimasel päeval. Touresti avamispäeval kl 12.30 mängib messiboksis vallajuhtide Märulibänd.

„Ida-Virumaa boksi meie boksi tunneb ära valge tuhamäekoonuse ja meie inimesed kuldsete kiivrite järgi. Messi käigus jagatakse Ida-Virumaa boksi külastajatele arvukalt meeneid ja loositakse välja erinevaid SPA-pakette,” ütles Saka Cliff hotell ja SPA perenaine Terje Bürkland ja lisas, et kõige lahedamad messipildid saab loomulikult meie boksist.

Ida-Virumaa paistab külastajatele hästi silma ka maakonna tuntud sümboli - Narva linnuse pildi ja Rootsi aegsetesse riietesse riietatud käsitööliste järgi. Ida-Virumaa väljapanekutega saab tutvuda turismimessil Tourest Eesti Näituste messikeskuse “Puhka Eestis” hallis.

Touresti korraldajate sõnul on ka 2009.aasta mess lõbus meelelahutusüritus publikule, kus kõik messipäevad on täidetud meelelahutusliku programmiga, mis sisaldab populaarseid reisioksjoneid, interaktiivseid mänge, eksponentide etteasteid jpm.

Narva linna esindab veel messi esimesel päeval Narva Muuseumi Põhjaõues tegutsev pitsitegija, kes õpetab ja näitab huvilistele niplispitsi tegemise tehnikat, mis on pärit 16. sajandist.

Ida-Virumaa turismiettevõtteid toetavad ja esindavad Tourestil järgmised organisatsioonid: Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Ida-Viru Maavalitsus, Narva linn koos Narva Muuseumiga, Jõhvi Vallavalitsus, Toila Vallavalitsus, Mäetaguse Vallavalitsus, Meresuu SPA, Illuka vald, Saka Cliff hotell ja SPA, Kalvi Mõis, Jõhvi Kontserdimaja, Heino Tours, Narva-Jõesuu SPA, Wironia hotell, Meintack hotell, Toila SPA, Inger hotell, Niinsaare Puhkekeskus, Kauksi Puhkemaja, Kohtla-Järve Põlevkivimuuseum, Hotell King, Motoklubi Freedom Feelers, Vaivara sõjaajaloomuuseum/teemapark, Eesti Põlevkivi, MTÜ Kultuuriveski, SA Kiviõli Seiklusturismikeskus ja Toila Puhkemaja.

Ida-Virumaa – lahedam kui arvad, lähemal kui tundub!Anti Ronk


   11 Veebruar 2009