www.vnl.ee

Politsei rahustab reedel Tallinna-Narva maanteel liiklust

Reedel, 13. veebruaril, korraldavad Ida ja Põhja politseiprefektuur Tallinna-Narva maanteel politseioperatsiooni, mille eesmärk on liikluse rahustamine.

Tõsist tähelepanu pööratakse õigele sõidukiirusele, turvavarustuse kasutamisele ning tavapärasemast põhjalikumalt kontrollitakse ka muid rikkumisi.

„Varasematele kogemustele tuginedes võin öelda, et politseioperatsioonist eelnevalt teavitamine distsiplineerib maanteel liiklejaid ning sunnib sõidukijuhte enam tähelepanu pöörama liikluses kehtivate reeglite täitmisele. See on üks võimalusi liikluskultuuri parandamiseks ning liiklusohtlike olukordade ennetamiseks,“ ütles Ida Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna preventsiooni- ja patrullitalituse komissar Alvar Ottokar. „Liiklusjärelvalve eesmärgiks on ju inimese elule ja tervisele ohtlike liiklusolukordade vältimine ja ennetamine, mitte tagajärgedega tegelemine, „ lisas komissar.

„Paljud inimesed sõidavad pärast töönädala lõppu linnast ära ning seepärast on reedeõhtusel tipptunnil liiklus suurematel maanteedel närviline ja tuleb ette palju ohtlikke olukordi,“ ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalve talituse juht juhtivkonstaabel Elari Kasemets. „Politsei eesmärk pole korralikke ja seadusekuulekaid liiklejaid tülitada, vaid panna oma käitumist muutma neid, kes teedel teiste ohutuse arvelt oma isekust demonstreerivad.“Liivi Maalman


   12 Veebruar 2009