www.vnl.ee

Tartu katsetab uudset foorisüsteemi :-)

Väikese liiklustihedusega ristmike foorisüsteemid saavad uudsed helisensoritega andurid, et tühjal ristmikul ei peaks asjatult punase tule taga ootama.

Varasemalt on Tartus kasutusel olnud liikumisanduriga foorisüsteemid, mis hõreda liiklusega aegadel, nagu hilisõhtul, lubavad üksikule lähenevale autole rohelise tule. Uudne süsteem töötab aga helisensorite abil, mis hakkavad tööle autosireeni peale. Helisensoritesse on programmeeritud kõikide laiemalt levinud automarkide sireenid, mida kuuldes annab sensor foorile käsu tsüklit vahetada.

Liikluskorraldusteenistuse peaspetsialist Toomas Henno selgitas, et uus süsteem on abiks just eriti hilisõhtustel aegadel, kui on näha, et ristuv tänav on autodest tühi, aga ikka peab punase tule taga ootama. „Uudne süsteem lubab ootaval juhil ainult lühikese autosireeni laskmise järel juba edasi sõita,“ rääkis Henno. „Häälsensorid peaksid liiklust ka väheke turvalisemaks muutma, sest nii on kindel, et teisel sõitjal on punane tuli ees.“

Häälsensorid on esialgu katsetamiseks üles seatud Anne – Sõpruse pst. ristmikul, Raatuse – Narva mnt. Ristmikul, Turu – Soola ristmikul ning lühikest aega ka Turu – Riia ristmikul.


Mihkel Lendok   :-)


   01 Aprill 2009