www.vnl.ee

Õnnelik “lahing” – kõik kolm koori pääsesid poolfinaali!

Laululahingu viimasest eelvoorust sai televaatajate häälteenamuse Haapsalu kammerkoor, ˛ürii otsusega jätkab lahingus WAF-koor ning saatesse tagasi hääletasid televaatajad Kalevi kammerkoori. Seega jätkavad Laululahingu poolfinaalides kõik selles saates osalenud koorid. Lauljate ja nende fännide õnnitlused, kallistused ja ovatsioonid ei tahtnud saate lõppedes kuidagi vaibuda.

ˇürii üllatuskülalise maestro Eri Klasi emotsioonid olid vahetult pärast saadet ülevad. „Näha nii palju musikaalseid ja andekaid lauljaid – see on näide sellest, et miski pole raske. Kui muusika toob nii palju rõõmu, siis on meil tagatis, et laulupeod jäävad kestma! Palju ilu on neis inimestes ja nende soovides ja tahtmistes,“ rääkis Klas.

Kooridega koos esinenud Lea Liitmaa jagas samuti oma elamusi: „Sain nii lähedalt kogeda, millise rõõmu ja isuga kõik koorid laulavad. Mida lähemal oled, seda rohkem saad sellest osa. Nii palju positiivseid emotsioone mõjub hästi Eesti inimestele ja seda ongi ju vaja. Kuldaväärt saade!“

Rahva lemmikud tegi teatavaks korvpallur Gert Kullamäe. „Minu enda laulmised jäävad kooliaega, laulsin neli-viis aastat poistekooris. Laululahingu vaatamine on aga meie pere laupäevaõhtune traditsioon. Kui mulle helistati ja paluti saatesse tulla, olin loomulikult kohe nõus. Mul on väga suur au siin olla,“ ütles Kullamäe.

Järgmisest laupäevast algavad Laululahingu poolfinaalid – esimestena võistlevad Tallinna Ülikooli kammerkoor, Rakvere Gümnaasiumi segakoor ja Tõrva Laulustuudio neidudekoor. Võitja selgub 2. mai finaalsaates!

Saatejuht on Tarmo Leinatamm, muusikajuht Anti Kammiste. Re˛issöörid Ülle Õun ja Rahel Selge, toimetajad Anu Välba ja Kaileen Mägi, produtsent Eva Katariina Taimre.

Sel hooajal saab Laululahingule laupäeviti internetis kaasa elada juba hommikust alates. Kell 9.30 - 19 näeb veebikaamerapilti kooride proovidest, kus valmistutakse õhtuseks otsesaateks. Vaata: www.etv.ee/otse.

Vikerraadio Vikerhommikus saab laupäeviti kell 9.45 osaleda Laululahingu-mängus.

Kooride blogid, laulud, videod, saates osalejate kommentaarid: www.etv.ee/laululahing.


Anneli Tõevere-Kaur


   05 Aprill 2009