www.vnl.ee

Kiviõli mäkketõusuvõistluse pani kinni Riho „Lärm“ Kollist

Tänavu 31. juulil ja 1.augustil toimuva Kiviõli Motofestivali raames lisaks külgkorviga krossitsiklite maailmameistrivõistluste etapile korraldatud Eesti kuulsaima tehismäe mäkketõusuvõistluse „Kiviõli mäekuningas 2010“ võitis Riho „Lärm“ Kollist.

31. juulil toimunud „Kiviõli mäekuningas 2010“ võitluse käigus üritati kiiruse peale jõuda 90 meetrise Kiviõli tuhamäe tippu. Läbitava raja pikkus ulatus 250 meetrini. Kiviõli tehismägi lõi võimaluse väga põneva raja kujundamiseks ja mitte iga võistleja ei suutnud päris mäe tippu sõita.

Vaatamata sellele, et raske majandusolukorra tõttu oli osa Eesti mäkketõusjaid sunnitud hooaja vahele jätma, oli Kiviõlis stardis ikkagi ligi 20 sportlast. Korraga pääses rajale kaks võistlejat, kes startisid üks-ühe vastu, kuni lõpuks jõudsid finaali kaks parimat: Billy Toomla ja Riho „Lärm“ Kollist, kes pingelises duellis selgitasidki "Kiviõli mäekuningas 2010" võitja. Mäng käis kümnendiksekundite peale.

Kuigi mõlemad finalistid läbisid ilusti 250-meetrilise raja ja jõudsid Kiviõli tuhamäe tippu, osutus parimaks ikkagi Riho „Lärm“ Kollist, kes näitas paremat aega. Mäe vallutamiseks kuulus Rihol 37,5 sekundit. Billy Toomla kulutas mäkke sõitmiseks aga 37,828 sekundit ning jäi teiseks.

Mootorrataste mäkketõus on ekstreemne motospordiala, kus mööda järske nõlvu sõidetakse tsiklitega aja peale üles. Kiviõli mäkketõusuvõistlus on pikkade traditsiooniga ettevõtmine, mille võistlused on nii Virumaa elanike kui ka mäkketõusufännide seas populaarsed olnud juba 10 aastat.

Kolmandat aastat järjest korraldatakse Kiviõli Motofestivali raames külgkorviga krossitsiklite maailmameistrivõistluste etapp, millele registreerus tänavu kokku 50 meeskonda 14 riigist, kelle seas on esindatud kogu maailma paremik. Selle aasta osalejate arv on viimaste aastate suurim.

Täna sõidetakse Kiviõlis külgvankrite finaalsõidud. Suurim päeva intriig seisneb selles, kas seitsmekordne maailmameister Daniel Willemsen suudab Kiviõli etapil võidu ära vormistada või jõuavad esimestena finišisse valitsevad maailmameistrid, Läti-Belgia segapaar Joris Hendrickx ja Kaspars Liepins? Laupäevases kvalifikatsioonisõidus näitas Willemseni-Eggink’i meeskond parimat tulemust.

Tänasesse finaali pääses ka neli Eesti meeskonda: Gert Gordejev/Maarek Miil, Urmas Sugasep/Madis Lina, Ülar Karing/Juhan Paabstel, Kert Vaarik/Erkki Kõiv ning kaks Eesti-Läti segameeskonda: Margo Sonn/Elvijs Mucenieks ja Tanel Reesna/Ilvars Amelkins.

Võitja selgub täna kell 17.00.


   01 August 2010