www.vnl.ee

Seekordne kriminaalpolitsei konverents keskendub kriminalistikale

Homme, 5. jaanuaril toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses kriminaalpolitsei viies aastakonverents, mille põhitähelepanu on kriminalistikal. Konverentsi avaval aktusel jagatakse kätte teenetemedalid politseiametnikele ja koostööpartneritele.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja kriminaalpolitsei alal Raigo Haabu ütles, et konverents annab hea võimaluse kriminaalpolitseinikel üksteise praktikast õppida. "Traditsiooniliselt on igal konverentsil erinev peateema ning sellel aastal vaagime kriminalistikat, kui olulist haru kriminaalmenetluse protsessis," lausus Haabu. Ta lisas, et konverentsi juures pole vähem tähtis teenekate politseiametnike ja koostööpartnerite tunnustamine, kelle panuseta on raskete kuritegude avastamine ja kurjategijate kohtu ette saatmine võimatu.

Konverentsi teema on "Kriminalistika - teadus igale kriminaalpolitseinikule" ning see hõlmab endas erinevaid ettekandeid ning õpitubasid.

Ettekandeid peavad kriminaalpolitsei konverentsil Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi ekspert Ülo Põldsam, kes räägib kriminalistika ajaloost. Tööst kuriteo sündmuskohal räägib Põhja Prefektuuri kriminaalbüroo juht Priit Pärkna. Märt Ringmaa protsessis kogutud tõenditest ja nende kohtukõlbulikkust vaeb juhtivprokurör Margus Kurm. Kriminalistika arengusuundi ja tendentse Euroopas käsitleb rahvusvaheliselt tunnustatud kriminalistikaekspert Dr. Peter Pfefferli Šveitsist. Parimat praktikat kriminaalasjas tõendite kogumisel esitab Põhja Prefektuuri kriminaalbüroo kriminalistikateenistuse vanem Aimar Allandi.

Õpitubades käsitletakse sissejuhatust kriminalistikasse, kriminalistika ajalugu, kiudude kogumise tehnikat, kohtufotograafiat, daktüloskoopiat ja trassoloogiat.

Konverentsi avab siseminister Marko Pomerantsi kõne. Tervituskõne peavad ka Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt ning peadirektori asetäitja kriminaalpolitsei alal Raigo Haabu.

Pärast kõnesid jagatakse kätte teenetemedalid 13 ametnikule (nimed lisatud). Teenetemedal antakse silmapaistvate tööalaste tulemuste eest kriminaalpolitsei valdkonnas politseiametnikule või Eesti ning välisriigi kodanikule silmapaistvate teenete eest kriminaalpolitsei arendamisel vastavalt siseministri määrusele "Politsei teenetemärkide liigid, kirjeldus ja andmise kord".

Konverentsil osalevad Politsei- ja Piirivalveameti töötajad ning kutsutud külalised teistest valdkonnaga seotud ametkondadest.


Kaarel Kuusk


   04 Jaanuar 2011