www.vnl.ee

Kohus jätkab Vitali Haitovi palgamõrva süüasja arutamist

Tallinna linnakohtus jätkub teisipäeval meediaärimehe Vitali Haitovi palgamõrva süüasja arutamine, kus kohtu all on kaks leedulast.

Eelmine istung mais jäi ära, sest kohtusse ei ilmunud üks oluline tunnistaja. Seetõttu määras kohus järgmise istungi septembrisse.

Leedulaste Žilvinas Gudonise (36) ja Antanas Kazlauskise (36) süüasi on linnakohtus arutusel kolmandat korda, sest kõrgema astme kohtud on varasemad otsused erineval põhjusel tühistanud ning saatnud süüasja linnakohtule uueks arutamiseks.

Nii nagu eelmistelgi kordadel, ei tunnistanud Gudonis jaanuaris end palgamõrvas süüdi ning Kazlauskis eitas selle mõrva korraldamist.

Keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi palkas Kazlauskis 4000 USA dollari ehk ligi 70.000 Eesti krooni eest Vitali Haitovi tapmiseks Gudonise, kes eeluurimisel tunnistas mõrva üles ning andis selle kohta üksikasjalikke ütlusi.

Kohtus ütles Gudonis oma tunnistustest lahti ja väitis, et politsei dikteeris talle tema ülestunnistuse teksti ning mõjutas teda nii ähvarduste kui ka hüpnoosiga.

Süüdistuse järgi tappis Gudonis Vitali Haitovi kolme püstolilasuga pähe 2001. aasta 10. märtsil kella 15.30 ajal tema koduhoovis Tallinnas Lepiku teel, kui ärimees istus oma maastikuautos Nissan Patrol.

Maastikuauto tagaistmel oli ka Vitali Haitovi toona seitsmeaastane pojapoeg Vitali, keda palgamõrvar ei puutunud. Enne Haitovi tapmist tulistas Gudonis ühe lasuga surnuks Haitovi maja valvanud rotveileri.

Politsei vahistas Gudonise ja Kazlauskise 2001. aasta suvel. Praegu on vahi all vaid Gudonis, Kazlauskis on vabaduses allkirja vastu.

2000. aasta kevadel tapsid seni tabamata kurjategijad püstolilaskudega pähe Vitali Haitovi ärimehest poja Marian Haitovi, kui mees istus oma kodumaja ees autosse.   BNS   06 September 2004