www.vnl.ee

Lauristin: Venemaa agressioon Euroopas tuleb tõkestada

Homme, 15. aprillil algusega kell 17 toimub Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsisaalis avalik arutelu teemal Euroopa Liit, Venemaa ja Eesti julgeolek. Neil teemal arutavad Hannes Hanso, Jevgeni Ossinovski ja Mihhail Lotman. Arutelu juhib Marju Lauristin ning teemat kommenteerib TÜ Venemaa-Euroopa Liidu Uurimiskeskuse CERUS külalisprofessor Andrey Makarychev.

"Pooldan kõige rangemaid meetmeid Venemaa agressiooni peatamiseks Ukrainas ja tema imperialistlike ambitsioonide tõkestamiseks Euroopas. Eesti saadikute kohus on oma kogemustega kaasa aidata Ukraina demokraatlikule arengule ja sillutada Ukrainale teed Euroopa Liitu," ütles Marju Lauristin.

"Globaliseerunud, muutuvas, konfliktiderohkes ja ebavõrdses maailmas on Euroopa Liidul kanda üleilmne roll. Ühel häälel rääkiv ning tugev Euroopa Liit, mille välis- ja kaitsepoliitika kujundamisel ka ise aktiivselt kaasa räägime, kaitseb Eesti huve. Sotsiaaldemokraadid seisavad Euroopa Liidu idapartnerluspoliitika jätkuva tugevdamise ja liidu ning idapartnerlusriikide suhete edasise süvendamise eest. Peame oluliseks nende riikide demokraatlikku valikut, mõistes jõuliselt hukka välise sekkumise, mõjutamise ja surve avaldamise," lisas Marju Lauristin.


   14 Aprill 2014