www.vnl.ee

Valitsusliit ei loobunud pensionide vähendamise plaanist

Valitsusliit ei loobunud vanemapensioni edasilükkamise plaanist. Koalitsiooni häältega ei leidnud toetust IRL fraktsiooni ettepanek lükata vanemapensioni edasilükkav eelnõu tagasi.

IRLi fraktsiooni aseesimehe Kaia Iva sõnul on kahetsusväärne, et valitsus jäi seisukohale, et juba 2012. aastal vastu võetud vanemapenisoni seadus tuleb külmutada kolmeks aastaks. Sellega võetakse pensionäridelt ära 86 miljonit eurot.

„IRLi soov oli tänase maratonistungiga anda valitsusliidule vigade parandamiseks aega, et mitte riivata 226 000 pensionäri õigustatud ootust lisapensionile,“ rääkis Iva.

„Mind paneb see koalitsiooni käik imestama, kuna peaminister Rõivas on ju teatanud, et eelarves on raha 40 miljon eurot üle, mis tähendab, et ei peaks olema ka rahalist põhjust pensionite vähendamise läbisurumiseks. See võib tähendada, et vanemapensioni ajutine edasilükkamine ei pruugigi olla nii ajutine, nagu seda täna presenteerida püütakse,“ rääkis Iva.

Iva lisas, et vanemapensioni edasilükkamine jätab veel kolmeks aastaks lahendamata ebaõigluse pensionilõhes. „Ka laste kasvatamine on töö, pealegi kõige vastutusrikkam töö üldse, mistõttu on riigi poolt igati õige seda pensionieas kompenseerida."

Vanemapension on täiendav pensionilisa, mida makstakse lapsevanemale iga lapse üleskasvatamise eest, kuna last kasvatav vanem kaotab oma tööstaa˛i ja saab seetõttu madalamat pensionit.


   19 Juuni 2014