www.vnl.ee

Tartu linnavalitsus: Koolitoetuse taotluste esitamine algab 1. septembril

Alates 2014. aastast makstava koolitoetuse saamiseks tuleb lapsevanematel esitada taotlus 1.-30. septembril 2014.

50-eurost koolitoetust makstakse Tartus 2014. aastal esimesse klassi minevatele lastele. Alates 2015. aastast lisanduvad toetuse saajate hulka ka teise ja kolmandasse klassi astujad.

Koolitoetuse saamiseks tuleb esitada linnavalitsusele taotlus e-keskkonnas Arno (http://www.tartu.ee/arno), mis oli kasutusel ka lapsele elukohajärgse põhikooli määramisel. Arno keskkonnas taotluse esitamiseks tuleb lapsevanemal end tuvastada ID-kaardi, mobiil-ID või pangalingi abil. Taotluse võib esitada ka lapse kooli kantseleile.

Abilinnapea Tiia Teppani sõnul on koolitoetus mõeldud täiendava toena lapse kooli saatmisel. "Summa ei ole küll väga suur, aga paljudele peredele on sellest kindlasti suur abi."

Koolitoetust saab linnalt taotleda lapsevanem või last kasvatav isik, kellele makstakse lapse eest riiklikke peretoetusi. Nii vanema kui ka lapse elukoht peab rahvastikuregistri andmetel olema Tartu linn. Taotluste esitamise aeg on 1.–30. september, toetus kantakse taotleja näidatud arvelduskontole 15. oktoobriks.


   27 August 2014