www.vnl.ee

Täna saab Valga asenduskodu peremaja nurgakivi

Täna kell 16 asetatakse nurgakivi Valga asenduskodu paarisperemajale aadressil Jaama pst 7. Paarisperemaja rajatakse Šveitsi-Eesti Koostööprogrammi toel ning hoone saab valmis 2015. aasta mais.

„Iga laps vajab kodutunnet. Kümme aastat tagasi hakkas sotsiaalministeerium seniste suurte lastekodude asemele ehitama väikseid peremaju, et ka asenduskodulapsed kodutundest osa saaks,“ ütles minister. „Uus peremaja ning siinsed suure ja sooja südamega töötajad aitavad luua võimalikult peresarnast keskkonda lastele, kes kodusoojusest kahjuks ilma jäänud,“ ütles sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt.

Paarisperemaja on planeeritud ühekordne, hubane ja rõõmsa puitfassaadiga, et see sobiks keskkonda ja pakuks võimalikult perekeskset elamise võimalust kahele asenduskoduperele. Paarisperemajas hakkab elama 12-16 last koos perevanemate või kasvatajatega. Projekti maksumus on ligikaudu 680 tuhat eurot. Hoone projekteeris Projekt O2 OÜ ning ehituse peatöövõttu teostab E&G OÜ.

Sotsiaalministeerium alustas lastesõbralike peremajade ehitamisega 2004. aastal. Tänaseks on valminud peremajad Pärnus, Vinnis, Viljandis, Narva-Jõesuus, Haapsalus, Tartus, Elvas, Kuressaares ja Juurus. Lisaks Valgale valmivad majad ka veel Narvas ja Põlvamaal. 2015. aasta jooksul saavad Sotsiaalministeeriumil reorganiseeritud kõik riigile kuuluvad asenduskodud. Projekti kogumaksumus on umbes 15 miljonit eurot, mille rahastus tuleb Euroopa regionaalarengu fondist ja Šveitsi fondist, riigi omaosalus on 15%.


   19 September 2014